Галицький районний суд міста Львова ухвалив вирок 24-річному водієві легкового автомобіля Opel, який у квітні 2022 року спричинив смертельну дорожньо-транспортну пригоду, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння. Суд призначив йому покарання у вигляді шести років позбавлення волі та позбавив права керування транспортними засобами строком на п’ять років.
За матеріалами кримінальної справи, ДТП сталася 10 квітня 2022 року близько 22:30 у селі Арламівська Воля Яворівського району. Водій, керуючи автомобілем Opel Vectra, перебуваючи у нетверезому стані, рухався вулицею Центральною, 157, проте не впорався з керуванням. Внаслідок цього він виїхав за межі проїзної частини, врізався у бетонний місток і перекинувся в кювет. Лабораторне дослідження встановило, що в його крові було виявлено 0,48 проміле алкоголю. Від отриманих травм пасажир автомобіля помер у медичному закладі.
Під час судового розгляду обвинувачений Сергій Савлик визнав провину частково. Він повідомив, що у день аварії вживав алкоголь, зокрема близько 300 грамів вина. Водночас обвинувачений стверджував, що ДТП сталася через зіткнення автомобіля з містком та дії загиблого пасажира. За його словами, пасажир раптом вигукнув вимогу зупинитися та різко потягнув водія за праву руку, унаслідок чого транспортний засіб почало зносити вправо. Також Сергій Савлик пояснив, що поведінка пасажира могла бути спричинена попереднім конфліктом, який трапився напередодні в компанії.
Суддя Віталій Радченко визнав підсудного винним за частиною 3 статті 286-1 Кримінального кодексу України, що передбачає порушення правил безпеки дорожнього руху в стані алкогольного сп’яніння, що спричинило смерть потерпілого. Вирок передбачає:
1. Позбавлення волі строком на 6 років.
2. Позбавлення права керування транспортними засобами на 5 років.
Зазначений вирок підлягає оскарженню в апеляційному порядку.
—
Фото: поліція
У крові водія виявили 0,48 проміле алкоголю.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, будь ласка, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для повідомлення.