Львівська область отримала 299 млн грн від держави для збільшення зарплат вчителям

27 Червня, 2026

Ковальчук Олена

Львівська область отримала 299 млн грн від держави для збільшення зарплат вчителям

Львівська область отримає 299 мільйонів гривень на виплату заробітної плати педагогам та працівникам соціальної сфери. Кабінет Міністрів України виділив додаткову дотацію у розмірі 6,6 мільярда гривень місцевим бюджетам з метою покриття збільшених видатків, пов’язаних із підвищенням оплати праці фахівців у сфері дошкільної, позашкільної освіти та соціального захисту. Про це повідомив народний депутат і голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Віталій Безгін. Зокрема, Львівській області передбачено 298,9 мільйона гривень.

Планується, що бюджетна дотація спершу надійде до обласного бюджету Львівщини, а згодом буде перерозподілена між територіальними громадами, підкреслив парламентар. Кошти призначені для працівників дитячих садків, позашкільних закладів (музичних шкіл, гуртків тощо), а також для фахівців соціальних служб і реабілітаційних установ.

Виконувач обов’язків голови Львівської обласної ради Юрій Холод акцентував:
– ці ресурси допоможуть громадам покрити додаткові витрати, що виникли у зв’язку з підвищенням розміру оплати праці;
– це важливий фінансовий інструмент, який сприятиме зменшенню навантаження на місцеві бюджети;
– кошти забезпечать стабільне функціонування закладів та установ, які щоденно працюють заради жителів регіону.

Кожній області надано індивідуальну суму дотації, розраховану залежно від потреб у збільшенні фонду заробітної плати та здатності місцевих бюджетів самостійно фінансувати ці витрати, інформує Міністерство фінансів.

Нагадаємо, що в 2026 році була переглянута система оплати праці педагогічних працівників дошкільної освіти. Уряд ухвалив рішення про підвищення посадових окладів, що торкнулося базових ставок та тарифних розрядів. При цьому кінцева зарплата залежить від стажу роботи, категорії та розмірів надбавок.

Додаткова дотація місцевим бюджетам пов’язана з підвищенням зарплат педагогів, які уряд реалізовує у два етапи:
1. Збільшення на 30% з 1 січня 2026 року;
2. Підвищення на 20% з 1 вересня 2026 року.

Для цього в Державному бюджеті на 2026 рік закладено рекордну суму — 64,6 мільярда гривень, а місцеві громади отримують додаткову підтримку за рахунок освітньої субвенції.

Варто зауважити, що 2026 року уряд уперше виділив додаткові дотації місцевим бюджетам на оплату праці педагогічних працівників вже в лютому.

Якщо ви знайшли помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.