У Рівненській громаді з 1 липня відбудеться суттєве підвищення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення. Споживачам доведеться сплачувати 68,45 грн за кубічний метр замість попередніх 32,5 грн. Це рішення було прийнято депутатами з огляду на збитковість попереднього тарифу.
Як повідомив 26 червня голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш, оновлені тарифи передбачають такі показники:
– Водопостачання для населення – 33,66 грн/м³ без ПДВ (були 13,90 грн/м³).
– Водовідведення для населення – 23,38 грн/м³ без ПДВ (були 13,26 грн/м³).
– Водовідведення для суб’єктів господарювання – 14,24 грн/м³ без ПДВ.
За словами Андрія Карауша, попередні тарифи не переглядались з початку 2022 року, в той час як витрати «Рівнеобленерго» значно зросли.
«З того часу подорожчали всі складові, окрім самої води – електроенергія, паливо та інше. Водоканал накопичує борги не через власну провину. Лише за перший квартал 2026 року фінансові втрати становлять 23 млн грн, а загальна заборгованість за електроенергію та очищення стоків на «Рівнеазоті» сягає близько 160 млн грн», — підкреслив очільник обласної ради.
Крім того, він зазначив, що раніше тарифи встановлював національний регулятор, однак у цьому році відповідні повноваження повернули до органів місцевого самоврядування.
«Ми реагуємо на ситуацію, бо вона вже критична. Інші області також ухвалюють аналогічні рішення», — додав Андрій Карауш.
Водночас він наголосив, що нові тарифи не забезпечать покриття існуючих боргів «Рівнеоблводоканалу», але мають уповільнити їх подальше зростання. При цьому вартість води у Рівному залишається нижчою, ніж у низці інших міст області:
– Костопіль – 80 грн за кубічний метр,
– Дубно – 76 грн за кубічний метр,
– Вараш – 108 грн за кубічний метр,
– Острог – 116 грн за кубічний метр.
—
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.