У популярному санаторії на Прикарпатті незаконно оформлено працівників – розкрито деталі схеми

24 Червня, 2026

Романишин Богдан

У популярному санаторії на Прикарпатті незаконно оформлено працівників – розкрито деталі схеми

Правоохоронні органи викрили масштабну фінансову оборудку у спеціалізованому санаторії «Косів», що перебуває у підпорядкуванні Міністерства охорони здоров’я України. Протягом кількох років у цьому закладі виплачували заробітну плату особам, які були фіктивно оформлені на роботу, серед яких переважали родичі та знайомі високопосадовців.

За інформацією, наданою в Офісі Генерального прокурора України у середу, 24 червня, принаймні 37 осіб були незаконно внесені до штатного розпису та табелів обліку робочого часу санаторію, отримували заробітну плату та премії, хоча фактично їхня трудова діяльність була відсутня. Частина таких «працівників» обиралася серед близьких родичів і знайомих посадовців, яким забезпечували формальний трудовий стаж та відрахування до Пенсійного фонду.

Організаторкою схеми слідчі називають колишню головну бухгалтерку закладу, яка згодом обійняла посаду заступниці директора з економічних питань. До злочинної діяльності також причетні директорка санаторію, відповідальна бухгалтерка з оплати праці, інспекторка з кадрів та інші співробітниці бухгалтерії.

Основні особливості схеми:
– Підписування документації з неправдивими даними про відпрацьований робочий час безпосередньо керівництвом закладу.
– Надходження коштів на банківські картки фіктивно працевлаштованих осіб.
– Контроль над рахунками закладу мала головна бухгалтерка, яка знімала готівку та розподіляла її між учасницями організованої групи.
– Протягом періоду з 2019 по 2024 роки із державного бюджету незаконно було виплачено понад 15,3 мільйона гривень.

На оприлюднених правоохоронцями фотографіях ідеться саме про санаторій «Косів», розташований у селі Смодна на Прикарпатті. 16 травня Івано-Франківський міський суд санкціонував проведення обшуків у автомобілі Mercedes-Benz, що належить заступниці директора санаторію.

Станом на тепер п’ятьом посадовим особам санаторію повідомлено про підозру у заволодінні бюджетними коштами шляхом зловживання службовим становищем, що кваліфікується за статтею 191 Кримінального кодексу України. За цією статтею передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років, а також позбавлення права обіймати певні посади протягом трьох років із конфіскацією майна.

Обрані запобіжні заходи:
– Чотирьом підозрюваним призначено заставу у розмірі 998 тисяч гривень.
– Заступниці головного бухгалтера визначено заставу в сумі 1,6 мільйона гривень.

Якщо ви помітили неточність на цій сторінці, будь ласка, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Романишин Богдан
розслідування, публічні фінанси